Jaki dron do 1000 zł porównanie najlepszych modeli

1
Jaki dron do 1000 zł porównanie najlepszych modeli

Poszukując drona z kamerą za kwotę tysiąca złotych zapewne oczekujesz, że będzie to nowoczesny sprzęt z wieloma praktycznymi funkcjami. Gdy ma to być prezent to również powinien atrakcyjnie wyglądać. Które z parametrów są ważne i na które z funkcji zwrócić uwagę, o tym powiemy w poniższym artykule.

Drona nie kupuje się codziennie, więc trudno oczekiwać, że kupujący będzie miał bogatą wiedzę na ten temat. Z punktu widzenia konstrukcji samego urządzenia jest to zdalnie sterowany obiekt latający, który posiada cztery, sześć lub osiem śmigieł i napędzanych silnikami elektrycznymi. W zależności od modelu i producenta, rodzaj funkcji i możliwości drona będą inne, a w niektórych modelach unikalne. Zobacz recenzje dronów.

dron do 1000 zł Syma X8 PRO

Jakie funkcje powinien w 2020 roku posiadać dron do 1000 zł ?

Funkcja zawisu

Zdecydowanie jest to dziś absolutna konieczność i funkcja ułatwiająca pilotowanie modelu. Polega ona na tym, że po podniesieniu drona do oczekiwanej wysokości, możemy puścić drążek gazu, a nasz model pozostanie na tej wysokości. Można wtedy skupić się na filmowaniu rób robieniu zdjęć, jeśli sprzęt posiada kamerę. Funkcjonalność ta jest realizowana jest za pomocą czujnika barometrycznego, wcześniej stosowanego tylko w profesjonalnych obiektach. Funkcja dostępna we wszystkich opisanych poniżej dronach.

 

Kamera z możliwością podglądu na żywo

Nie kupujemy takiego modelu tylko po to żeby nim polatać, więc ważne jest aby posiadał odpowiednią kamerę do zapisu filmów oraz robienia zdjęć. Żeby było wiadomo co aktualnie widzi nasza kamera, korzystamy z funkcji podglądu z pokładu drona, bądź na naszego smartfona poprzez przekaz w systemie wifi, lub też na dodatkowy ekran z odbiornikiem wizji w paśmie 5,8GHz. Możemy też obserwować widoki za pośrednictwem gogli, jeśli nasz dron posiada oddzielny nadajnik wizji w paśmie 5,8GHz.

Jaki wybrać dron z kamerą 

 dron hubsan h502s

Powrót do bazy, lub do operatora z nadajnikiem

Bardzo przydatna funkcja w sytuacji gdy nie widzimy zbyt dokładnie w jakiej pozycji znajduje się do nas model. Mamy dwa rodzaje tego trybu w zależności od modelu. W dronach WLtoys jest to realizowane poprzez powrót do operatora z nadajnikiem. Włączenie powrotu w nadajniku uruchamia lot po prostej do miejsca gdzie jest nadajnik. Z kolei w Hubsan X4 H501S oraz Syma X8 PRO, które posiadają GPS, dron wraca do miejsca startu po utracie sygnału sterowania lub gdy wyczerpuje się moc zasilania modelu. Powrót nastąpi również w linii prostej.

 

Tryb Headless

Funkcja niezwykle pomocna szczególnie dla początkujących operatorów statków latających oraz w sytuacji gdy nie widzimy dokładnie w jakim położeniu od nas znajduje się dron. Uruchomienie tego trybu powoduje, że nie musimy się zastanawiać w jakiej pozycji do nas znajduje się dron. Sterowanie jest więc proste, ponieważ przesunięcie drążka w lewo wywoła ruch drona w lewo, a drążek przesunięty do przodu spowoduje lot do przodu, bez względu na pozycję modelu względem nas.

 

Ruchoma kamera sterowana z nadajnika

Dla lepszej precyzji wykonania zdjęć lub filmów, kamera w dronie powinna być ruchoma, z możliwością sterowania jej z aparatury. W niektórych modelach zainstalowany jest również gimbal, który stabilizuje położenie kamery bez względu na pochylenie drona. Takie rozwiązanie zapewnia stabilny obraz filmu w czasie lotu, a nasz horyzont pozostaje w tym samym miejscu. Kamera z gimbalem jest w dronie WLToys Q303A a sterowaną zdalnie kamerę posiada model  Syma X8 PRO.dron Hubsan

      

 

Modele dronów 502s dron syma x8pro DJI dron Tello q303 hubsan h501s
funkcja/dron

Hubsan

X4 H502S

Syma X8 PRO  DJI Tello  WLToys Q303A 

Hubsan X4 H501S

zawis +  + + + +
podgląd wifi -  + + - -
podgląd 5,8GHz + - - + +
regulowana kamera - + - + -
headless + + + + +
czas lotu  do 10 min  do 10 min  do 13 min.  do 10 min  do 20 min
powrót do operatora + +GPS - + +GPS
wymiary cm 20x20 50x50 10x10 32x32  30x30
gwarancja 12m 24m 12m 24m 12m
           
  zobacz w sklepie zobacz w sklepie zobacz w sklepie zobacz w sklepie

zobacz w sklepie

 

Przeglądając drony do 1000 zł warto zatrzymać się również przy nieco droższym modelu i spojrzeć na jego fantastyczne bogate wyposażenie. Mówimy tu o dronie Hubsan Zino, który jest propozycją skierowaną do miłośników podróży i filmowania z powietrza.

Przede wszystkim jest to dron składany, więc zarówno jego ramiona jak i śmigła możemy błyskawicznie złożyć i w całości modle schować do torby. Wyposażony w kamerę 4K z trzyosiowym gimbalem Zino może latać w zasięgu do 1 km, a wyposażony w GPS będzie mógł wrócić do punktu uzbrojenia. W połączeniu z lotem o długości ponad 23 min i wysokiej jakości obiektywem, otrzymujemy produkt z wyższej półki, przy cenie znacznie niższej niż porównywalne funkcjonalnie drony innych firm.

dron Hubsan zino

Dron Hubsan H117S Zino 

ZOBACZ

 W SKLEPIE 

     

 

Zobacz również:

https://www.ef3m.pl/pl/blog/Dron-do-500-zl-jak-wybrac-/69

https://www.ef3m.pl/pl/blog/Ranking-dronow-do-300-zl-jaki-dron-wybrac-w-2017/65

https://www.ef3m.pl/pl/blog/Co-to-jest-dron/64

Komentarze do wpisu - tylko zalogowani mogą dodawać (1)

21 maja 2019

Dla mnie najważniejszy jest GPS, bo bez tego filmowanie dronem jest znacznie trudniejsze i dlatego wybrałem Syma X8pro

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl