Silniki DLE od F3M.pl w Samolotach UAV na Antarktyce 1
Silniki DLE od F3M.pl w Samolotach UAV na Antarktyce

Właśnie otrzymaliśmy pozdrowienia z Wyspy Króla Jerzego na Antarktyce, od Prof. Mirosława Rodzewicza z Politechniki Warszawskiej. W projekcie badawczym "Monica" Profesora Rodzewicza, w kolejnej trzeciej już wyprawie, uczestniczą samoloty UAV napędzane przez silniki spalinowe DLE, dostarczone przez Sklep Modelarski F3M. Kolejna misja zespołu PW zakończyła się właśnie sukcesem. Gratulujemy!

https://www.ef3m.pl/pl/c/Silniki-spalinowe-RC/28 

Przedstawimy zdjęcia z Antarktyki oraz treść emaila:

 


 politechnika

"Dzień Dobry 
W imieniu zespołu UAV uczestniczącego w projekcie MONICA - przesyłam serdeczne pozdrowienia z Wyspy Króla Jerzego na Antarktyce, gdzie ukończyliśmy monitoring fauny i flory zrealizowany za pomocą samolotów bezzałogowych PW-ZOOM oraz zebraliśmy dane fotogrametryczne.

Jesteśmy na Antarktyce już po raz trzeci.Podczas obecnej misji zespołu UAV, zorganizowanej w ramach 41 Polskiej Wyprawy Antarktycznej, wykonaliśmy 12 lotów i mamy zeskanowany cały obszar ASPA-128 i ASPA-151 (Antarctic Specially Protected Areas), a także wysepki Chabrier Rock i Penguin Island. Są to rezerwaty znajdujące się na wybrzeżach Zatoki Admiralicji oraz Zatoki Króla Jerzego.
Ogółem podczas tej wyprawy samoloty PW-ZOOM przeleciały już ponad 2020 km w czasie ok. 20 godzin. 
Zgromadziliśmy materiał fotograficzny umożliwiający określenie liczebności różnych gatunków pingwinów oraz ssaków płetwonogich, a także wykonanie ortofotomap.
Niezawodność silników zamontowanych w samolotach latających nad Antarktyką jest sprawą kluczową. A skoro niezawodność jest atrybutem jakości - to w tym aspekcie serdecznie pozdrawiamy Firmę F3M, na której przez wszystkie lata realizacji projektu mogliśmy polegać."

Mirosław Rodzewicz

 

silniki dle rc f3m 

https://www.ef3m.pl/pl/c/Silniki-spalinowe-RC/28 

Komentarze do wpisu (1)

8 grudnia 2016

Profesor Rodzewicz to świetny człowiek, mój dawny promotor :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl