Opcje przeglądania

Pianka modelarska to bardzo popularne określenie stosowane przez wielu modelarzy. Ma ono zastosowanie do płyty piankowo-kartonowej jak również do płyty EPP lub depronu. Zastosowanie pianki modelarskiej jest obecnie dużo szersze niż tylko do modeli rc i dioram. Po ten materiał chętnie sięgają budujący makiety studenci różnych kierunków studiów, jak również profesjonalne pracownie architektoniczne i plastyczne. Pianki modelarskie zyskały tak dużą popularność dzięki ciekawym właściwościom oraz łatwej obróbce. Zwykle wystarczy ostry skalpel i metalowa linijka by w prosty sposób stworzyć konstrukcję płaską lub przestrzenną. Do klejenia pianek modelarski polecamy klej UHU Por, dostępny w sklepie modelarskim F3M.

Zobacz również- https://www.ef3m.pl/pl/c/Materialy-do-makiet-i-dioram/205

Materiały do makiety i akcesoria zestaw do budowy 1

Materiały do makiety i akcesoria zestaw do budowy 1

Producent: F3M
Cena: 319,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materiały do makiety i akcesoria zestaw do budowy2

Materiały do makiety i akcesoria zestaw do budowy2

Producent: Brak
Cena: 229,00 zł
szt.
zobacz więcej
Materiały do makiety akcesoria zestaw do budowy 3

Materiały do makiety akcesoria zestaw do budowy 3

Producent: Brak
Cena: 144,00 zł
zobacz więcej
chwilowy brak
Płyta kartonowo piankowa 3mm 5mm 50x70cm zestaw

Płyta kartonowo piankowa 3mm 5mm 50x70cm zestaw

Producent: F3M
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Styrodur 2 cm XPS płyta 60cm x 41.5cm

Styrodur 2 cm XPS płyta 60cm x 41.5cm

Producent: F3M
Cena: 16,00 zł
szt.
zobacz więcej
Płyty piankowe 5mm 50x70cm zestaw 5 szt.

Płyty piankowe 5mm 50x70cm zestaw 5 szt.

Cena: 90,00 zł
zobacz więcej
chwilowy brak
Płyta kartonowo piankowa 50x70 cm zestaw 5szt

Płyta kartonowo piankowa 50x70 cm zestaw 5szt

Producent: F3M
Cena: 80,00 zł
zobacz więcej
chwilowy brak

Pianka modelarska płyta piankowa i EPP

do zastosowania w budowie modeli, makiet architektonicznych i hobbystycznych oraz dioram. Jest niezastąpionym materiałem do ekspozycji wystawowych i targowych plakatów, grafiki, zdjęć, lub do bezpośredniego nadruku. Jest lekka i łatwo się obrabia. Piankę modelarską 5mm, 3mm i 10mm zwaną również jako płyta modelarska, lub pianka architektoniczna, można ciąć nożykiem modelarskim skalpelem Excel lub Olfa i kleić za pomocą np. kleju UHU Por.

Pianki modelarskie dostępne są  w formatkach o wymiarach 100cm x 70cm B1 oraz mniejsze B2 70cm x 50cm. Oferujemy pianki modelarskie cena których jest bardzo przystępna i są pokryte dwustronnie papierem oraz bez pokrycia, a również pianki dwustronnie laminowane o gładkiej powierzchni. Ze względu na łatwość obróbki pianka modelarska jest chętnie wykorzystywana nawet w szkołach podstawowych, gdy trzeba wykonać pierwszą w życiu makietę. Dostępne kolory : biały o grubości 3mm, 5mm i 10mm oraz kolor czarny. Mniejsze rozmiary pianek 50x70cm wysyłamy kurierem DHL.

Pianka modelarska do wielu ciekawych zastosowań 

Pianka EPP jest również wdzięcznym materiałem do zastosowań modelarskich, a w szczególności do budowy "niezniszczalnych" modeli latających. Ten materiał jest niezwykle elastyczny, przez co jego deformacja przy ew. kolizji jest dużo mniejsza niż wtedy , gdy model wykonany jest z innych materiałów modelarskich. Pianka modelarska poliuretanowa łatwo tnie się ostrym nożykiem skalpelem np. Excel lub Olfa i klei za pomocą Uhu Por lub kleju CA.(nie kleić klejem CA płyty piankowo-kartonowej!)

Pianka modelarska to materiał dla tych, którzy szukają bazy do montażu zdjęć i innych dzieł sztuki i płyta piankowa jest do tego świetna i trwała. Lekki i wytrzymały materiał, może być pięknym podkładem dla wszystkich Twoich artystycznych potrzeb zarówno płaskich obrazów, jak również efektownych przestrzennych konstrukcji makietowych. Oferujemy  papierową płytę piankową, która idealnie nadaje się do tego zastosowania. Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży już dziś, aby przedyskutować Twoje potrzeby podczas zakupów arkuszy pianki modelarskiej.

Jak powstaje pianka modelarska

Konstrukcja tego materiału składa się z dwóch zewnętrznych okładzin wykonanych z kartonu oraz rdzenia, który wypełnia przestrzeń pomiędzy kartonami. W zależności od producenta rdzeń wewnętrzny ma kolor biały lub jasno żółty. Zależy to od zastosowanego materiału, który może być różnej gęstości, a co za tym idzie i jego twardość będzie różna. Parametr ten jest uzależniony od specyfiki materiału wypełniającego. 

Wnętrze pianki modelarskiej stanowi pianka poliuretanowa, która szczelnie wypełnia przestrzeń pomiędzy okładzinami z kartonu. Po wyschnięciu i stężeniu rdzenia płyta z pianka modelarska zostaje przycięta do właściwych rozmiarów i jest gotowa do użycia. Kolory okładzin kartonowych mogą być różne w zależności od potrzeb, chociaż najczęściej stosuje się pianki białe lub czarne.  Najpopularniejsze rozmiary płyt z pianki wynoszą 100 cm na 70 cm i 50 cm na 70 cm. nasi Klienci wyszukiwali również hasła pianka modelarska castorama 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl