Profesjonalny Sklep modelarski w Warszawie

          Gości online :27
Zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18.07.02 r. o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną. (Dz.U. z 2002r. Nr 144,poz. 1204

Ceny przesyłek
poczta

Priorytet - przedpłata-od 10 zł


Priorytet
pobranie - od 21 złdhl

DHL przelew 16zł

DHL pobranie 22zł


Zakupy za 500 zł  przesyłka 0zł

Przedpłata

Przesyłki standard.

Płatności online
płatności dotpay
Facebook Fanpage
YouTube - Sklep Modelarski F3M
YouTube
Google+
Jak kupić na eraty Santander Consumer Bank
raty
Blog
 • modele rc - Sklep F3M
  modele rc - Sklep F3M

Modele latające rc dla początkujacych

Modele latające rc - samoloty i helikoptery - dla początkujących modelarzy

którzy rozpoczynają swoją przygodę z modelami RC ( skrót od nazwy - Radio Control - modele zdalnie sterowane, lub nazwane też modele sterowane radiem, samolot sterowany, helikopter sterowany. 

Przed zakupem zwykle stawiamy sobie pytanie : jaki samolot rc dla początkującego ?  Poniżej przedstawiamy informacje przydatne do podjęcia decyzcji oraz konkretne propozycje modeli.

 

Zestaw RTF - prosto i tanio

Najlepszym wyborem na początek przygody z rc hobby , jest zakup zestawu, w którego skład wchodzi złożony model gotowy do lotu tzw. RTF (ready to fly) wraz z kompletnym nadajnikiem. Zwykle z takim zestawie jest również ładowarka do akumulatora zasilającego model.

Najpopularniejsze są obecnie samoloty elektryczne wykonane z pianki EPP, podobnej do styropianu, ale niezwykle odpornej na zniszczenie, w przypadku kraksy. Takie modele dają poczucie prawie bezstresowego latania oraz są łatwe i tanie w naprawie. 

 

Zestaw ARF - dla bardziej wymagających

Dla tych, którzy pragną od razu nabyć wyższej klasy nadajnik, przygotowane są zestawy ARF - skrót ( Almost Ready to Fly - prawie gotowy do lotu). Może to być zestaw uzbrojony w serwa + silnik, lub sam model przygotowany do zamontowania podzespołów.  Do modelu ARF bez podzespołów, możemy dobrać wszystkie potrzebne części, by modelarz mógł sam złożyć model. 

 

Symulator rc - koniecznie dla każdego 

Jeszcze jednym i bardzo istotną sprawą przed rozpoczęciem lotów, jest trening na symulatorze rc. Zdobycie podstawowych nawyków w pilotażu jest podstawowym warunkiem powodzenia lotu. Tak jak w samochodzie, nie można być dobrym kierowcą , gdy trzeba patrzeć na drążek zmiany biegów, tak w modelarstwie rc, bardzo ważne dla początkujących modelarzy, jest opanowanie drążków nadajnika.

 

Polecamy dwa rodzaje symulatorów rc - najprostszy i dobrej jakości EasyFly4,

oraz doskonałe narzędzia Real flight firmy Great Planes.

 

Czego nie kupować dla początkujących ?

 • Jako pierwszy model wybieramy motoszybowiec, lub górnopłat taki jak Cessna, Super Cub, a nie akrobat typu Extra lub myśliwiec. Wyjatkiem są samoloty wyposażone w elektroniczne stabilizatory lotu, które pomagaja w pilotażu np. z technologią "Safe".
 • Nie polecamy do modeli latających nadajnika na częstotliwość 27Mhz lub 40Mhz. Nowoczesne radia pracują w paśmie 2,4 GHz automatycznie znajdują wolny kanał nadawania, nie zakłócają innych i mają dobry zasięg.
 • Nie należy kupować modelu do którego nie są dostępne części zamienne. Naprawa modelu po ew. kraksie to część tego hobby. To rozwój manualny i techniczny pilota.  
 • Nie polecamy więc kupna modelu, przy okazji zakupów spożywczych.

samoloty rc dla początkujących

 • Strony: « Poprzednia 1 2 3
 • Model samolotu Decathlon RTF - gotowy do lotu

  Modele latające rc dla początkujacych

  Model samolotu Decathlon RTF - Gotowy do lotu

  Model samolotu Decathlon RTF - gotowy do lotu.

   

  To model wykonany z niezwykle odpornej na uszkodzenia pianki EPP, którą łatwo też można naprawić, a więc latać nim można prawie bezstresowo.


  Jest to tzw. górnopłat - skrzydło umieszczone nad kadłubem - przez co jest prosty w pilotażu i bardzo dobry dla początkujących pilotów samolotów rc.

   

  W zestawie znajduje kompletnie uzbrojony samolot, nowoczesny nadajnik 2,4Ghz, akumulator napędowy Lipol oraz ładowarka USB. Czas lotu na jednym akumulatorze 10-15min.

   

  Zasięg nadajnika ok 50-100m. Radio posiada przełącznik zakresu wychyleń sterów, co daje możliwość dostosowania sterowania dla początkujących i bardziej zaawansowanych modelarzy.

  Towar niedostępny
  Cena:365.00
 • Piper Archer RTF - Gotowy do lotu

  Modele latające rc dla początkujacych

  Piper Archer RTF - Gotowy do lotu

  Piper Archer RTF - Gotowy do lotu. Pięknie wykonana półmakieta RC samolotu Piper´a Archer firmy Parkzone z wytrzymałej pianki Z-Foam. Model jest złożony i przygotowany do lotu. Jest całkowicie wyposażony w elektronikę, napęd trójfazowy wraz z akumulatorem LiPol i ładowarką. W zestawie znajduje się bardzo dobry nadajnik Spektrum DX4e, odbiornik Spektrum AR400, silnik trójfazowy 370BL i pakiet akumulatorów LiPol 2s 1300mAh.  Do modelu dostępne są części zamienne.

   

  Atrakcyjne kolorowe pudełko o wymiarach 120cm x 30cm

  Towar niedostępny
  Cena:790.00
 • Strony: « Poprzednia 1 2 3


Tu znajdziesz samolot dla poczatkującego - zdalnie sterowne modele latające dla początkujących i samoloty elektryczne. Doradzimy w wyborze.